Ledoborci Kultury, tenhle stream chceš dokoukat!

Tiskové zprávy

Ledoborci Kultury, tenhle stream chceš dokoukat!

Ledoborci Kultury chystají na každý měsíc STREAM z netradičních míst České republiky! Mimo kapel a Dj´s uvidíte scénické tance, nebo live art show. To celé na podporu českého kulturního prostředí – klubů, zvukařů, osvětlovačů, promotérů a samotných interpretů.  

 
První akce Ledoborců Kultury proběhne 28. 2. 2021 od 18:00 v kostele svatého Vavřince v Klatovech s teepee (dream-pop), Jane Doe (deep-house), Kateřinou Bednářovou (live-dance) a Lukášem Lukérem (live painting).  

Více o akci prozrazuje zakladatel Ledoborců Martin Opatrný: “Málokdy mám chuť se na samotný STREAM dodívat až do konce. Chybí mi možnost být u toho a reálně cítit emoční sdělení umělců. Doba je zrychlená a naší snahou je vytvořit STREAM, který zkrátka dokoukáte i z gauče. Vznášet se po okolí s drony, pozorovat malíře během tvorby a přitom poslouchat zajímavého interpreta podporovaného scénickým tancem. Takhle si představuji stream… I když vnitřně doufám, že se brzy všichni potkáme reálně!”  

Vybrali jsme si fascinující místa po celé ČR, pozvali umělce a domluvili se s kluby, jejichž situace je, mírně řečeno, nelehká.  

Jaká místa máme v hledáčku?  

Galerie Klatovy / Klenová – kostel sv. Vavřince, Cínový důl Rolava na Sokolovsku, Rozhledna na Červeném vrchu na Lounsku, VVP Brdy – Bunkr Jordán, nebo Velký strahovský stadion. Vše podstatné najdete na stránkách projektu www.ledoborcikultury.cz 

Další z organizátorů Barbora Špádová doplňuje: “Všem nám kulturní prostředí ohromně chybí, proto jsme obrovsky rádi, že se nám daří ke spolupráci získat profesionály napříč obory. Jakékoliv získané finanční prostředky rozdělíme poctivě všem účastníkům a vybraným klubům. Více se dozvíte na našich webových stránkách www.ledoborcikultury.cz.” 
 
Všichni vystupující se následně sejdou na festivalu UTOpije 2.–5. 7. 2021 v Areálu Úžlebec na Plzeňsku (www.utopije.cz).  Držte nám palce a podporujte kulturu kolem sebe. Děkujeme!  

Stáhnout jako PDF | DOCX

martinopatrny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *