Caer8th

Caer8th či pouze Kaer vlastním jménem Vladimír Hirscher je český malíř, grafik a designér, patřící k předním představitelům českých výtvarníků street-artu, graffiti a light artu (malování světlem). Vladimír Hirscher je starším ze synů hudebního skladatele Vladimíra Hirsche.

Vladimír Hirscher se malbě se věnuje od útlého dětství. Je samoukem a sám jako svou alma mater uvádí “tunely metra”. Ve svých 14 letech se začal též intenzivně zabývat malbou graffiti a řadu let působil jako zcela nezávislý, amatérský a často na hraně zákona se pohybující mladý umělec, nicméně tento zájem přetrval dodnes, kdy ho ovšem již uplatňuje jako profesionál, oslovovaný institucemi k dekoraci volných ploch.

Profesionálně se malbě věnuje od roku 2007 v komplexní práci na designu interiérů, exteriérů, tradiční malbě a grafice se specializací na 3D malbu, Light Art, air brush, bodypainting, tzv.iluze, atd. Jeho první sólovou výstavou byla v roce 2013 „8th Spectral Porn Dimension“ v Praze, kde jeho instalace maleb byla cílena ke komplexnímu vizuálnímu zážitku, vycházejícímu z přítomnosti kompletního spektra barev, které je lidské oko schopno zachytit.

 

Facebook Instagram

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *